Skip to main content
Til toppen
Nyheter fra premium merker

Dyon Chelsea Boots

Produktnummer: 5950-master
Dyon
Fra: inkl. mva.
Farge
Størrelse

Slitesterk, stilren og superkomfortabel! Våre Premium Chelsea Boots i vokset kuskinn er perfekte til både stall og fritid – med memory foam og kraftig såle for maksimal komfort og holdbarhet. 👢🌧️🐴

Disse nøye utviklede Chelsea-bootsene kombinerer tidløst design med førsteklasses materialer. Enten du jobber i stallen, går tur i naturen eller bare ønsker et robust og stilig fottøy til hverdags – disse bootsene leverer på både funksjonalitet og eleganse.

Egenskaper:

Skinn: Vokset kuskinn med naturlig narv – slitesterkt og vannavvisende

Fôr: Glatt og pustende anilinfarget griseskinn for optimal komfort

Såle: Slitesterk TR (termoplastisk gummi) med welt – gir godt grep og stabilitet

Innersåle: Myk memory foam som gir komfort hele dagen

Fordeler:

Støvlene er laget av kraftig, voksbehandlet skinn som tåler røffe forhold og vær. Memory foam-innersålen gir enestående komfort – selv etter mange timer på beina. Designet er like anvendelig i stallen som på byen.

Bruksområde:

Ideelle for stallarbeid, ridning, gåturer og hverdagsbruk. De robuste materialene gjør dem perfekte for både krevende omgivelser og daglig bruk.

Ergonomi:

Den lette TR-sålen og innersålen i memory foam reduserer belastning på føttene. Elastiske sidepaneler gjør dem enkle å ta på og av – uten å gå på kompromiss med støtte og passform.

Finish:

Den klassiske voksete finishen gir støvlene en rustikk og sofistikert look. Den trommelbankede narven i skinnet gir et unikt og levende uttrykk – ingen par er helt like.

 

Skinn:

Laget av tykt, naturlig preget kuskinn som kombinerer styrke og fleksibilitet. Voksbehandlingen beskytter skinnet mot fukt og slitasje, og bidrar til at det eldes vakkert over tid.

Vedlikehold:

Vi anbefaler daglig rengjøring med vår Glyserin Mandel-såpe og pleie med Soft Leather Almond Cream for å bevare skinnets smidighet og glans.

Lenker
Min side